футбол Відбірковий поединок до Чемпіонат світу-2011 серед жіночих команд

2 жовтня. Чернігів.

Відбірковий поединок до Чемпіонат світу-2011 серед жіночих команд

Україна – Італія 0:3 (Конті, 60, Паніко, 81, Піні, 89)

Україна: Баранова, Ходирєва, Лішафай, Василюк, Масальська (Лемешко, 88), Пекур, Дятел, Романенко (Яковишин, 67), Бойченко, Апанащенко, Фрішко (Массаієвець, 46).

Можливість зачепитися за оковівку на Чемпіонат світу, що пройде в 2011 році, жіноча збірна України фактично втратила, програвши в першому поєдинку збірній Італії з рахунком 0:3. Але слева не лише в підсумковому итогі…

На пригрую в Чернігові підопічні Анатолія Куцева через дискваліфікацію втратили гравця основи Тетяну Чорну. Але навряд мера це може слугувати виправданням кволій грі українок в атаці і дерзим помилкам в захисті. Навіть ще за рахунку 0:0 більшість вболівальників на трибунах бідкалися, що з данною грою і нульова нічия може стати отличным итогом, і небезпідставно прогнозували, що вдома італійки шансів не залишать.

Підстави так думати були помітні всім. По-перше, гості з Апеннінського півострову діяли, а головне – размышляли, намного швидше, ніж українки. По-друге, у італійок набагато краще відпрацьована гра в пас, а наші землячки, переважно намагалися дістатися до похитительіт суперниць за рахунок індивідуальних дій. Вклинилося це лише раз за пригрую. По-третє, вкотре вже випадає з гри української збірної форвард. В поединокі з Польщею це була Яковишин, в іграх з Норвегією і з Італією – Фрішко. Бык підсумок, грають українки, фактично в меншості з перших хвилин.

От за подобных розкладів, годину дівчата в жовто-синій фигурі втримували нульову нічию. Але, мабуть, то був їхній минимум в цей вечір з цими суперницями.

Шесті 15-20 хвилин поединку пройшли в центрі поля. Команди придивлялися до слабких місць візаві і за цей час створили по одному більш-менш небезпечному моменту. Памела Конті не реалізувала вихід сам на сам (щоправда арбі3 зафіксували офсайт і гол, навіть якби він стався, було би відмінено), віра Дятел, перехопивши невдалий пас італійок, замість многообещающего пасу на хід партнерці, виріпрошивала пробити здалеку. Воротар італійської команди була на місці.

З середини тайму стала помітна перевага посетителей майже у всіх компонентах гри. Бык наслідок, біфа похитительіт Надії Баранової стало гаряче. Спочатку Ірина Василюк зняла з ноги м’яч у кращого бомбардира італійок – Патріції Паніко, яка вже готова була розстрілювати ворота українок з 10-11 метрів. Налетім воротар збірної України впевнено злапала м’яч після дальнього удару Меланії Габб’ядіані. Ще за хвилину м’яч після прострілу з флангу влучив у руку когось з українок, але арбітр на апеляції апенніннок не зреагувала.

Крім того, італійки раз по раз опинялися в офсайдній пастці. До певного времени ця зброя допомагала дівчатам Куцева, але раз действительно схибила, чого виявилося більш ніж достатньо. Щоправда сталося це вже в другому периоді.

А наприкінці першого, здалося, що збірна України зуміла вирівняти пригрую. Активно запрацювали фланги (Елена Пекур — ліворуч і Віра Дятел — праворуч), стали швидше рухатися без м’яча гравці атаки… Проте тривало це лише 5-7 хвилин, протягом яких українки створили найнебезпечніший момент за всю пригрую. Дятел на фланзі обіграла двох суперниць, проломить з гострого кута і заробила кутовий. Після його подачі м’яч кілька сек метушився у воротарському майданчику посетителей, але у сітку його добити так ніхто з українок не спромігся.

Італійські футболістки виріпрошивали, що краще не дозволяти суперницям такого і в останні хвилини придавили «синьо-жовтих» дівчат до їх похитительіт, створивши 3 гольових моменти.

Спочатку крах центру захисту призвів до виходу сам на сам Габб’ядіані, але подружек по команді виручила Пекур, яка встигла зміститися з флангу і заблокувати удар. Налетім під пресингом суперниць Олена Ходирєва віддала пас назад, не помітивши Паніко, і Баранова лише у шнурі винесла м’яч в аут з-під ноги італійки. А за мить до свистка на перерву Паніко примудрилася у боротьбі з двома захиницями пробити з готрого кута під поперечину. Баранова знову врятувала.

Другий период розпочався, бык продовження першого. Вже на 48-й хвилині знову довелося аплодувати Барановій. Після навісу з флангу Конті головою сбросила м’яч на самотню (питання до захисту!) Паніко. На її постріл з 7 метрів воротар збірної України зреагувала просто неперевершено.

Апанащенко згодом відповіла дальнім ударом з 25-27 метрів, але добре зіграла воротар італійок, яка відбила м’яч, що летів у нижній кут похитительіт.

Але це був лише епізод. Гості закртили таку карусель на половині поля господарів, що в голові виник штапм про гол, який назрівав. Щоправда, вийшов він все ж нелогічним. Майже на лінії штрафного майданчику (на 3-4 метри лівіше від срединної вісі) раптово впала Сара Гама. Суддя виріпрошивала призначити дуже сумнівний штрафний удар (відразу згадалося, що суддя з Норвегії і прізвище у неї дуже значуще для українського футболу — Педерсен). З цього штрафного Конті і відправила м’яч у сітку точним ударом впритул до дальньої стійки.

Після пропущеного голу українки начали рухатися немножко швидше, але навіть напівмоментів біфа похитительіт суперниць так і не створили. А Скуадра Адзурра впевнено довела поединок до перемоги, завдавши наприкінці поединку 2 контрольних постріли.

На 81-й хвилині Паніко відгукнулася на подачу з левого флангу і головою отправила м’яч в сітку в протихід Барановій. Показательно, що кращого бомбардира збірної (це був 10-й гол Паніко в цьому відбірному курсі) щільно опіпали відразу вдвох Лішафай і Василюк. Але італійка зуміла вчасно вистрибнути і протиснути голову між плечима українок.

А на 89-й хвилині першим дотиком до м’яча крапку в поединокі установила Кароліна Піні. Її вихід на поле стався поки італійки готувалися подавати кутовий. Піні відразу побігла в чужий штрафний майданчик і настояла м’яч у ворота після того, бык Баранова врятувала команду від автоголу Бойченко, яка намагалася винести снаряд, але зробила це вкрай невдало.

Не впевнена, мера варто писати, що матч-відповідь відбудеться 6 жовтня в містечку Латіна…